Tuzlu Su Akvaryumu Aydınlatma Seçimi

Işığın gücünü reddedemeyiz. Dünyamız da hemen hemen her şey ışığa bağımlıdır. Doğru aydınlatma seçimi yapmak da mercanlarınız için önemlidir.

Akvaryumlarımızda şık tasarımları ve gücü birlikte isteriz. Bu çokta imkansız değildir ama bir tuzlu su akvaryumu aydınlatması, vereceğiniz birkaç LED siparişi ya da balast tan da ibaret değildir.

Genellikle tuzlu su akvaryumlarındaki ışık konuları çok karmaşık ve anlamsız zor terimlerden oluşur. İnanın birçok evcil hayvan mağazası bile bu konuda yeterli bilgiye sahip değilken tekil kullanıcıların bilgi sahibi olmaması kadar doğal bir durum da yoktur.

Tuzlu Su Akvaryumunda Işık Neden Gereklidir?

Yine eskilere ve fen derslerimize bir dönelim. Bitkilerin fotosentez yoluyla kendi yiyeceklerini ürettiğini ve bunun için de güneş ışığını kullandıklarını eminim hatırlıyorsunuzdur. Evet şimdi aklınızdan geçen şu olmalı ‘’Fotosentez ? Mercanlar hayvan değil mi? Konuyla ne ilgisi var?’’

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (1 Oy)

Aydınlatma seçimi yapmak hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+