Tuzlu Su Akvaryumu Balık Uyumu

Tuzlu su akvaryumu balık uyumu ya da uyumsuzlukları farklı sebeplere dayanır. Okyanuslarda her canlı hayatta kalmak, yemek yemek ve üremek için bir yarış halindedir. Balık uyumu önce neden uyumsuz olduklarını anlayarak 5 ana başlıkta bir göz atalım.

Avcı Balıklar

Aslında av ve avcı açıklayıcı bir başlık sayılabilir. Bir süs karidesini tüketen Müren veya küçük bir Damsel balığını tüketen Arslan balığı gibi. Bu tür yırtıcılar kendinden küçük balıkları gıda olarak algılamaktadır. Küçük balıkların kendinden büyük balıkları av olarak görme fikrinin pekte akıllıca olmadığı söylenebilir.

Pek çok akvaryum uzmanı bu tür yırtıcıları belirli bir balık topluluğunda tutmayı tercih eder. Büyük Gruperler, Hawks ,Snappers, köpek balığı ve diğer yırtıcı tür balıklar gibi.

avcı balıklar

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

Tuzlu su akvaryumu balık uyumu  hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+