Evde Köpek Balığı Beslenir Mi?

Bir zamanların efsanesi Jaws‘ı izlemeyen nesil neredeyse yoktur. Film yayınlandıktan sonraki bir kaç yıl boyunca bir çok psikolojik vaka meydana gelmiş Amerika sahillerinde insanlar yıllarca denize girmemişti. Peki evde köpek balığı beslenir mi?

Belki şaşırıcaksınız ama bir çok köpek balığı türünü evde besleyebilirsiniz. Elbette hiç biri bir Jaws olamayacak ama evinizde köpek balığı beslediğinizi söyleyerek arkadaşlarınıza hava atabileceğinizi garanti ederiz.

Çok küçük köpek balığı türü diye bir şey olmamasına karşın köpekbalıkları arasında daha ufak türler de vardır. Bunlardan en küçüğü Cüce Fener köpek balığıdır ve yaklaşık 40 cm boya ulaşırlar. Ne yazık ki derin okyanus canlıları arasındadır ve esaret altında yaşatılmaları mümkün değildir.

cüce fener köpek balığı

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
1 (1 Oy)

Evde köpek balığı beslemek hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+