Mercanları Karantina Altına Alın

Uzun yıllardır devam eden tuzlu su akvaryumlarında birçok deneyim kazandık. Bunlardan biri de, her şeyi yiyen başka bir şeylerin olduğu. Mercanları karantina altına almak onları yiyen ve bizi stresli günlerden koruyan en kolay yöntemdir.

Birçok tuzlu su akvaryum sahibi mercanları için zararlı olan parazitleri ortadan kaldırmak konusunda çok zor zamanlar geçiriyor. Hatta hobiden soğuyarak bırakma noktasına geliyor. Neyse ki mevcut parazitler için balıklar gibi uzun süreler içermeyen kısa bir karantina dönemi sizi bu sorundan kurtarabilir.

Neden Mercanları Karantina Altına Almalısınız?

İlk başlarda mercanlar için bir karantina süreci pekte gerekli görülmüyordu. Hatta günümüzde bile birçok kişi mercanlarını aldıkları gibi akvaryumlarına koyuyor. (bu hatayı çok deneyimli kişilerin bile yaptığını görüyoruz)

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

Mercanların karantina altına alınması  hakkında sorularınız yada eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+