Protein Skimmer Seçimi

Tuzlu su akvaryumu hobisinde yeniyseniz, muhtemelen “Protein Skimmer” terimini çok sık duymuşsunuzdur. Peki bu garip adlı cihaz tam olarak ne işe yarayacak?

Protein Skimmer Ne İşe Yarar?

Protein Skimmer’lar balık dışkısı, sindirilmemiş gıda ve protein’ler gibi organik atıkları uzaklaştırmak için tuzlu su akvaryumlarında kullanılan biyolojik filtrasyondan sonra gelen en etkili filtrasyon sistemidir.

Nasıl çalıştıkları konusundaki bilim se oldukça karmaşık ve hidrofobik, hidrofilik moleküllerin içsel yüklerini içerir. Tüm bu süreci öğrenmek çok uzun zaman alır ve kesinlikle sıkılacağınızı garanti ederiz. Protein Skimmer yapmayı planlamıyorsanız gerçekten işinize yaramayacak bir bilgi olacaktır.

Basit bir ifadeyle, binlerce küçük baloncuk üretir ve organik atıklar bu baloncuklara yapışır. Baloncuklar çoğaldıkça Skimmer boyunca yükselir ve koyu renkli kötü kokulu bir köpük olarak bir kapta toplanarak akvaryumunuzdan uzaklaştırılmış olur.

Bu Kötü Kokulu, Koyu Renkli, Sıvı Nedir?

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
5 (2 Oy)

Protein Skimmer seçimi hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Emre EKİZOĞLU Emre EKİZOĞLU 30 Aralık 2019
Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+