Protein Skimmer Seçimi

Protein-Skimmer-Secimi

İçindekiler

82 / 100

Tuzlu su akvaryumu hobisinde yeniyseniz, muhtemelen “Protein Skimmer” terimini çok sık duymuşsunuzdur. Peki bu garip adlı cihaz tam olarak ne işe yarayacak?

Protein Skimmer Ne İşe Yarar?

Protein Skimmer’lar balık dışkısı, sindirilmemiş gıda ve protein’ler gibi organik atıkları uzaklaştırmak için tuzlu su akvaryumlarında kullanılan biyolojik filtrasyondan sonra gelen en etkili filtrasyon sistemidir.

İçeriğin devamını görüntüleyebilmek için önce Giriş yapmalısın. N Akvaryum® hesabın yok mu? Hemen ücretsiz Kaydol.

Bu içeriği beğendin mi?

2 Yorum

  1. Merhaba,

   Akvaryum hacminiz yaklaşık 500 Litre. Tavsiye edilen canlı yükünü (mercan/balık) geçmezseniz ve canlı kaya seçimini doğru yapmışsanız, saatte 600-700 Litre hava emişli bir Protein Skimmer size yeterli gelecektir. Ancak sadece mercan ağarlıklı bir akvaryum için bu oran düşürülebileceği gibi (300-500 Litre/saat), tavsiye edilen canlı yükünün üzerine çıkarsanız veya canlı kaya seçiminizi doğru veya yetersiz yaparsanız daha güçlü bir Protein Skimmer’a ihtiyacınız olacağını unutmayın.

   Protein Skimmer’larda ses tamamen bütçenizle doğru orantılıdır. Rüştünü ispat etmiş markaların çok daha sessiz olduklarını söyleyebiliriz. Performanslarıysa hemen hemen aynıdır. Yeterli gelmemelerinin nedeni genellikle yetersiz, hatalı canlı kaya seçimi veya aşırı canlı yükünden kaynaklanır.

   Umarız bu size yardımcı olur. Gelecekte başka sorularınız olursa lütfen sormaktan çekinmeyin.

   Teşekkürler

Bir cevap yazın

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.